środa, 8 czerwca 2022

Gdzie najłatwiej o kredyt gotówkowy?

Gdzie najłatwiej otrzymać kredyt gotówkowy na dowolny cel? W każdym banku, o ile masz wystarczającą zdolność kredytową oraz pozytywną historię kredytową. Najszybciej powinno być w twoim banku, ale niekoniecznie najtaniej.

Gdzie najłatwiej o kredyt gotówkowy

Dokonując wyboru banku, w którym zamierzamy wziąć kredyt gotówkowy, należy oczywiście zwrócić uwagę na to, o ile więcej będziemy musieli oddać – poza pożyczonym kapitałem.

Koszt całkowity kredytu gotówkowego jest absolutnie jednym z najważniejszych czynników, który należy brać pod uwagę przy wyborze oferty.

Dodatkowo należy pamiętać, że im lepszą ocenę kredytową otrzymamy w banku (dotyczy to każdego kredytu i pożyczki), to zdecydowanie większa szansa na otrzymanie korzystniejszej propozycji niż w przypadku pozostałych kredytobiorców.

Kredyt gotówkowy a zdolność kredytowa

Zdolność kredytowa, to jeden z najważniejszych elementów, który jest brany pod uwagę przy wydawaniu decyzji kredytowej. Wpływa na nią wiele różnych czynników, ale można wyróżnić kilka podstawowych:

  • Uzyskiwane dochody i forma zatrudnienia. Im większe dochody, tym szansa na większy kredyt. Nie bez znaczenia jest oczywiście i forma zatrudnienia. Banki przychylniej patrzą na osoby zatrudnione na umowę o pracę, ale nie oznacza to, że w przypadku umowy o dzieło czy prowadząc jednoosobową działalność gospodarczą, kredytu nie otrzymamy.
  • Wydatki, do których zaliczane są zarówno wydatki związane z utrzymaniem gospodarstwa domowego, jak i te dotyczące spłaty kredytów i pożyczek. Warto pamiętać, że limity na kartach kredytowych i w rachunkach ROR, nawet nie wykorzystane, obniżają zdolność, podobnie jak i poręczenia kredytowe. Jeżeli więc jest to możliwe, należy zamknąć karty, limity czy niektóre pożyczki, aby zwiększyć zdolność kredytową.
  • Czas spłaty kredytu - im dłuższy jest okres kredytowania, tym większy koszt odsetkowy przy jednoczesnym obniżeniu wysokości miesięcznej raty. Ma to bezpośredni wpływ na zdolność kredytową.
  • Wspólny kredyt z najbliższymi. Współkredytobiorcy z najbliższej rodziny nie tylko mogą poprawić zdolność kredytową, ale dają dodatkowe zabezpieczenie, co może przełożyć się na lepsze warunki kredytowania.
  • Równe raty (stałe) zwiększają zdolność kredytową w przeciwieństwie do rat malejących. W kalkulacji zdolności kredytowej bank bierze pod uwagę wysokość rat - w tym drugim przypadku początkowe raty są wyższe w porównaniu do rat stałych.

Pozytywna historia kredytowa w BIK nie ma bezpośredniego wpływu o ocenę zdolności kredytowej, ale jest brana przy wystawianiu oceny kredytowej. Decyduje przede wszystkim o tym, na jakich warunkach otrzymasz kredyt. Z pobranego raportu BIK, banki dowiedzą się jak radziłeś sobie (i jak radzisz sobie obecnie) ze spłatą zobowiązań kredytowych i pożyczkowych (w bankach, SKOK-ach i w niektórych firmach pożyczkowych).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz