sobota, 7 maja 2022

Kredyt konsolidacyjny plus gotowka

Kredyt konsolidacyjny plus gotówka, dodatkowa gotówka. Jest to możliwe, w zasadzie w każdym banku, przy odpowiedniej zdolności kredytowej, ale ważniejsze jest, jakie warunki kredytowe zostaną zaproponowane.

Kredyt konsolidacyjny plus gotowka

Każdemu, kto korzysta z jakiegokolwiek finansowania zewnętrznego, zależy przede wszystkim na tym, aby pożyczyć jak najtaniej, a niekoniecznie jak najszybciej. Najszybciej dostaniesz pożyczkę pozabankową na raty, ale czy taniej? Na pewno nie...

Kto ubiega się o kredyt konsolidacyjny? A właściwie, kto decyduje się na skonsolidowanie zobowiązań bankowych?

  • Osoby zadłużone w bankach, spłacające kilka rat kredytowych w miesiącu (np. kredyty gotówkowe, ratalne, limity w karatach i na rachunkach), które chcą zredukować do niezbędnego minimum liczbę kredytów.
  • Kredytobiorcy, który chcą zwiększyć zdolność kredytową i uzyskać dodatkową gotówkę w ramach kredytu konsolidacyjnego lub za jakiś czas wziąć nowy kredyt.
    • ”Połączenie”, jest to inaczej skonsolidowanie kredytów - wcześniejsza spłata innych zobowiązań, poprzez sfinansowanie ich nowym kredytem. Zamiast wielu rat, spłacana jest jedna – w jednym banku.

      Korzyści są widoczne:

      • nie musisz już pamiętać o kilku terminach spłaty – nowa rata może być ustalona na kila dni pod wpłynięciu wynagrodzenia na konto,
      • wydłużony czas spłaty, to mniejsza rata niż suma płaconych przed konsolidacją,
      • mniejsze wydatki z tytułu obsługi zadłużenia, a tym samym większy dochód pozostaje do swobodnej dyspozycji,
      • ograniczone ryzyko opóźnień w spłacie kredytów,
      • większa zdolność kredytowa i tym samym możliwość pożyczenia dodatkowych środków na dowolny cel.

      Pamiętaj jednak, że nawet najlepsza oferta kredytu konsolidacyjnego nie wystarczy do poprawy budżetu domowego, jeżeli nie podejmiesz również dodatkowych działań naprawczych.

      Korzystny kredyt konsolidacyjny

      Korzystny kredyt konsolidacyjny? To jak najtańszy kredyt, bo pomimo, że konsolidacja kredytów pomaga uporać się z przekredytowaniem, ale jak to jest z każdym kredytem, wiąże się to jednak z kosztami kredytowymi.

      Korzystny kredyt konsolidacyjny, podobnie jak każdy inny, powinien być jak najtańszy.

      Uwaga: szybsza spłata kredytów może wiązać się z dodatkowymi kosztami, np. prowizja za wcześniejszą spłatę. Warto sprawdzić czy obowiązuje to również w przypadku zobowiązań, które zamierzasz skonsolidować.

      Na koszt całkowity kredytu konsolidacyjnego wpływa:

      • oprocentowanie,
      • prowizja,
      • koszty dodatkowe, np. ubezpieczenie.

      Łączne koszty związane z udzieleniem kredytu są wyrażone poprzez całkowity koszt kredytu oraz RRSO. I najlepiej i najłatwiej porównywać kredyty konsolidacyjne sprawdzając te dwa wyliczenia.

      Zarówno całkowity koszt kredytu oraz RRSO - Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania, sumują wszystkie koszty zaciąganego zobowiązania. Przy czym całkowity koszt jest prezentowany w PLN (w walucie udzielanego kredytu) i zawiera koszt odsetkowy. RRSO jest prezentowane w ujęciu procentowym kosztu do wysokości kredytu w stosunku rocznym i uwzględnia oprocentowania nominalne kredytu (a nie odsetki).

      Mając dwie oferty kredytów konsolidacyjnych ławo jest stwierdzić czy tańszy będzie kredyt konsolidacyjny w banku A czy taki sam kredyt (wysokość, czas spłaty, raty) w banku B.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz