czwartek, 6 kwietnia 2017

Najlepszy kredyt gotówkowy

Najlepszy kredyt gotówkowy

Najlepszy kredyt gotówkowy, jak taki znaleźć? Jedno jest absolutnie pewne: poszukiwań kredytu gotówkowego nie można zakończyć na ofercie tylko jednego banku. Wbrew pozorom, różnice w ofertach mogą być znaczne.

W serwisie zapoznasz się propozycjami kredytów gotówkowych w bankach. Z wybranym bankiem skontaktujesz się wysyłając krótki formularz online (przedstawiciel banku przedzwoni) lub udając się osobiście do jednej z wielu placówek bankowych w mieście.

Zasada przeważnie jest jedna: pożyczyć jak najtaniej. I to jest w pełni zrozumiałe, ponieważ oddajesz nie tylko pożyczony kapitał, ale i również opłaty związane z jego pozyskaniem i wykorzystaniem.

Im taniej pożyczysz, tym oczywiście lepiej, ale bez sprawdzenia, a następnie porównania ofert kredytowych, jest trudno taki kredyt znaleźć. Co nie oznacza, że nie jest to możliwe i konieczne jest zebranie kilkudziesięciu kredytów. Nie. Wystarczy zaledwie kilka.

Musisz pamiętać, że każdy potencjalny kredytobiorca jest traktowany indywidualnie i ostateczna oferta będzie w głównej mierze zależeć od oceny kredytowej, jaką wystawi bank. Jeżeli zatem Twoja zdolność i wiarygodność kredytowa jest bardzo dobra, to każdy bank zaproponuje lepsze warunki.

Konsolidacja kredytu, czyli połączenie kilku zobowiązań w jeden - czy warto przeprowadzić i w jakim banku łączyć kredyty w jeden i zmniejszyć ratę.

Pomimo tego, że porównywanie banków jest czasochłonne, i na pewno nie uda nam się sprawdzić wszystkich, to jednak warto to zrobić. A nawet i więcej: jest to obowiązkowe, aby znaleźć NAJLEPSZY KREDYT GOTÓWKOWY. Jeżeli nie mamy czasu na chodzenie placówkach bankowych, to na wielu stronach internetowych zapoznamy się szybko z ofertami kredytów gotówkowych. Ewentualnie można skorzystać z porównywarki kredytowej.

Najlepszy kredyt gotówkowy, czyli na co zwracać uwagę przy wyborze kredytu?

Porównanie kredytów gotówkowych powinniśmy zacząć od RRSO kredytu, czyli od rzeczywistego rocznego oprocentowania. To nie tylko oprocentowanie nominalne decyduje o kosztach kredytowych, ale również pozostałe opłaty związane z kredytem: poza odsetkami, jest to prowizja kredytowa, opłata za rozpatrzenie wniosku czy koszt ubezpieczenia kredytu.

RRSO wlicza wszystkie te opłaty i jest wyrażone w procentach. Im RRSO mniejsze, tym kredyt oczywiście jest tańszy. Zależy ono również od wysokości kredytu oraz okresu kredytowania. Porównywać można jedynie taki sam kredyt, czyli np. kredyt gotówkowy na 20 tys zł na 48 miesięcy. Jeden miesiąc w przód lub w tył, to już inna wartość RRSO.

Porównywarka kredytów i pożyczek gotówkowych

Innym sposobem na wyszukanie kredytu jest porównanie kosztów całkowitych kredytu. Wyszukanie najtańszego kredytu gotówkowego można rozpocząć z kalkulatorem kredytowym. To szybkie porównanie ofert bankowych z orientacyjne wyliczonymi ratami kredytu. Ostateczna oferta kredytowa zależy od naszej zdolności kredytowej, dlatego porównywarka powinna być traktowana wyłączenie jako narzędzie służące do zapoznania się z ofertami banków, oszacowania rat kredytowych i umożliwiające kontakt z wybranym bankiem.


Jaki wybrać bank na najtańszy kredyt konsolidacyjny? Połączenie nie tylko kredytów gotówkowych w jeden kredyt.


To jaki jest zatem najtańszy kredyt gotówkowy?

Oczywiście nie można wskazać palcem na konkretny bank - nie jest to możliwe. Możliwe jest natomiast wyszczególnienie elementów, które decydują o koszcie kredytu.

Oczywiście pierwszym i zasadniczym elementem jest oprocentowanie nominalne, od którego zależą odsetki. Im jest ono większe, to koszt odsetek rośnie. Jeżeli przypatrzysz się propozycjom, to zobaczysz, że oprocentowanie nominalne jest bardzo różne.

Nie jest ono jednak jedynym kosztem, bo bardzo często naliczana jest prowizja oraz inne opłaty, np. ubezpieczenie.

To ostatnie jest zazwyczaj nieobowiązkowe, ale banki coraz chętniej je proponują, np. w zamian za obniżkę oprocentowania. A to wcale nie musi oznaczać, że całkowity koszt kredytu będzie mniejszy. Należy (znowu!) porównać wariant z ubezpieczeniem i bez niego. W przypadku długoterminowych kredytów i na wysokie wartości, banki bardzo mogą uzależniać przyznanie kredytu od jego wykupienia.

Na koniec musisz wziąć pod uwagę, że każdy z banków realizuje własną politykę kredytową, a to oznacza nie tylko, że oferty różnią się pomiędzy sobą, ale i ostateczna decyzja kredytowa zależy od oceny zdolności i wiarygodności kredytowej potencjalnego kredytobiorcy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz