Jest to alternatywa dla kredytów bankowych, chociaż leasingiem nie zajmują się wyłączenie firmy leasingowe, ponieważ znaleźć można również oferty banków. Co można wziąć w leasing prowadząc działalność gospodarczą? Najbardziej popularny leasing, to leasing samochodów. Są to samochody osobowe, dostawcze i ciężarowe. Wielu przedsiębiorców bierze w leasing TIRy. Poza tym można wziąć w leasing np. sprzęt budowlany, maszyny, koparki, jak również wyposażenie sklepu lub zakładu.
Leasing a kredyt
Jaki wybrać produkt? Czy leasing jest lepszy niż kredyt, czy może jednak wybrać kredyt zamiast leasingu? Warto przemyśleć obie kwestie i wybrać opcję najbardziej korzystną z punktu widzenia prowadzonej działalności gospodarczej.
Leasing to produkt interesujący dla przedsiębiorców, jako potencjalnych klientów. Jest ona elastyczną formą finansowania zakupu. Firma leasingowa może ustalić dogodny harmonogram spłat rat leasingowych, w zależności od sytuacji leasingobiorcy.
Dlatego w takim przypadku należy rozważyć czy wybrać kredyt na zakup samochodu czy może jednak leasing samochodu. W umowie kredytowej z bankiem, wysokość rat miesięcznych zależy głównie od wysokości kredytu oraz czasu trwania podpisanej umowy z bankiem. W przypadku leasingu na wysokość raty leasingowej wpływa dodatkowo opcja nabycia samochodu, czyli wysokość opłaty końcowej. Dodatkowo, im wyższa jest opłata wstępna, tym niższe są opłaty okresowe.
Daje to pewne pole manewru w podjęciu decyzji czy wybrać mniejsze opłaty miesięczne i wykup droższy, czy może wyższe opłaty co miesiąc, ale za to możliwość zakupu samochodu z leasingu nawet za symboliczną złotówkę.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz