piątek, 17 marca 2017

Konsolidacja kredytów

W przypadku, gdy chciałabyś uwolnić się od zbyt wielu rat i zamienić je wszystkie na jedną, to warto wówczas zastanowić się nad kredytem konsolidacyjnym.

konsolidacja kredytów

Podstawowe korzyści wynikające z konsolidacji kredytowej:

  • Jedna niższa rata zamiast wielu różnych (przede wszystkim dzięki wydłużenie czasu spłaty),
  • Poprawa płynności finansowej,
  • Nie musisz pamiętać o terminach spłat każdego zobowiązania - jeden termin płatności raty,
  • Zwiększenie zdolności kredytowej
  • Możliwość otrzymania dodatkowej kwoty kredytu z przeznaczeniem na dowolny cel.

Konsolidacja to przede wszystkim szybkie i wygodne rozwiązanie, za pomocą którego można połączyć kilka zobowiązań w jedno, płacone tylko w w jednym banku. Dodatkowo klient może uzyskać niższą ratę kredytową niż suma tych rat, które obecnie są spłacane w różnych bankach. Jest to bowiem nowa pożycza, która jest przeznaczana na spłatę posiadanych obecnie zobowiązań.

Banki oferują kredyty konsolidacyjne na stosunkowo długi okres czasu, nawet na 10 lat i przy atrakcyjnym oprocentowaniu. Pozwoli to na łatwiejsze regulowanie spłaty raty kredytu.

    Kredyt konsolidacyjny może być przeznaczony na spłatę różnych zobowiązań. Najczęściej są to:

    • kredyty i pożyczki gotówkowe,
    • kredyty i pożyczki samochodowe,
    • limity w karcie kredytowej i w rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym (ROR),
    • kredyty i pożyczki hipoteczne (sprawdź i przeczytaj: Gdzie po kredyt hipoteczny),
    • kredyty mieszkaniowe,
    • kredyty studenckie,
    • pożyczki udzielone przez zakład pracy.

    O zakresie możliwej konsolidacji poinformuje Ciebie z pewnością bank, podczas rozmowy, np. telefonicznej.

    Konsolidacja kredytów w praktyce

    Krótki przykład. Gdy w jednym banku spłacasz kredyt gotówkowy za zakupiony sprzęt AGD, w drugim spłacasz kredyt samochodowym, a w kolejnym masz aktywną kartę kredytową, to płacisz co miesiąc kilka rat w różnych bankach i w różnych terminach. Ogólny poziom zadłużenia wynosi, np. 45 tys zł. Możesz wówczas skorzystać z kredytu konsolidacyjnego, np. wziąć kredyt konsolidacyjny 50 tys zł. Dokonywana jest wówczas konsolidacja posiadanych zobowiązań i łączona w jeden kredyt. Masz wówczas tylko jeden kredyt i jedną ratę. Dodatkowo co istotne, jest tylko jeden termin spłaty, który często można ustalić w dogodnym terminie, np. dzień po otrzymaniu wynagrodzenia.

    Warto również zwrócić uwagę na fakt, że wydłużenie spłaty zobowiązania, powoduje, że kredyt będzie droższy, z tego powodu, że dłuższy okres czasu, to więcej rat, a tym samym większe odsetki. Jak widać każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy, ale jeżeli takie rozwiązanie pozwoli na uporządkowanie twojego budżetu domowego, to warto nad nim się zastanowić.


    Więcej informacji dodatkowych na temat konsolidacji: Kredyt konsolidacyjny plus gotowka - uzupełnienie tematu.


    Kredyt konsolidacyjny z dodatkową gotówką

    Wiesz, że konsolidacja kredytowa, to połączenie zobowiązań kredytowych, np.: kredytu hipotecznego, gotówkowego i zadłużenia w ramach limitu na karcie kredytowej w jeden kredyt. Dzięki wydłużeniu czasu spłaty, możliwe jest znaczne obniżenie raty, ponieważ im dłuższy wybierzesz czas na uregulowanie zadłużenia, tym mniejsza będzie rata.

    Ale z drugiej strony zostaną naliczone większe odsetki, które zależą nie tylko od oprocentowania, ale i od wysokości kredytu, i właśnie, od przyjętego czasu spłaty (liczonego w miesiącach).

    Bank może powiększyć kredyt konsolidacyjny o dodatkowe środki, które przeznaczysz na bieżące potrzeby. Oczywiście, jeżeli będziesz ich potrzebował.

    Wysokość kredytu konsolidacyjnego uzależniona jest od zdolności kredytowej i wartości zabezpieczenia (w przypadku kredytów konsolidacyjnych hipotecznych).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz