Nawet najlepsza oferta kredytu konsolidacyjnego nie rozwiąże kłopotów finansowych w domowych finansach, jeżeli nie zostaną podjęte dodatkowe działania. Jakie? No takie, które pozwolą poprawić finansów. Na przykład ograniczając inne wydatki lub zwiększając dochody.
Oczywiście, że ratę kredytu również można zmniejszyć i to również musi być brane pod uwagę.
Na czym polega konsolidacja kredytowa? Na łączeniu, zamianie kilku kredytów w jeden. Nie jest to najszczęśliwsze określenie, ale pokazuje istotę konsolidacji. Krótko mówiąc, następuje spłacenie wybranych kredytów nowym kredytem. W ten sposób można np. skonsolidować kilka kredytów gotówkowych (sprawdź również: Czy można znaleźć dobry kredyt gotówkowy?).
Nie ma innej możliwości zmniejszenia raty kredytowej, jak tylko wydłużenie okresu spłaty. Co należy jednak wziąć pod uwagę? A no to, że i z tym kredytem, jak i z każdym pozostałym, wiążą się koszty kredytowe.
W przypadku każdego kredytu odsetki decydują w głównej mierze o cenie kredytu
Zwłaszcza wówczas, kiedy są to duże kredyty i długoterminowo. Dodatkowo wzięcie kredytu z oprocentowaniem zmiennym, powoduje, że pojawia się ryzyko, że w przypadku podwyżki stóp procentowych, rata wzrośnie. Z drugiej strony obniżka, to zmniejszenie rat.
Czy konsolidować czy nie, to już należy rozważyć we własnym zakresie. Czy się opłaca konsolidacja kredytów? Koszt kredytowy, każdy – kredytowy, pożyczkowy - zawsze powoduje, że zobowiązanie kosztuje. Oddajemy więcej niż tylko to co zostało chcieliśmy pożyczyć.
Przeprowadzając konsolidację należy uwzględnić wzrost naszego zadłużenia.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz