piątek, 25 lutego 2022

Kalkulator kredytu konsolidacyjnego

Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy korzystać z kalkulatorów kredytów konsolidacyjnych? W zakresie szacowania rat kredytowych, to oczywiście można, ale czy w ten sposób wybierzemy tani kredyt, to jest już mocno wątpliwe.

Kontaktując się z bankiem w sprawie kredytu, i to nie tylko kredytu konsolidacyjnego, nie może zapominać, że dla banku niezwykle istotna jest sprawa naszej oceny kredytowej. Składają się na nią przede wszystkim dwa czynniki: zdolność i wiarygodność kredytowa. I to końcowa ocena dokonana przez bank decyduje czy dostaniemy kredyt konsolidacyjny i na jakich warunkach.

I z tego właśnie powodu, żaden kalkulator kredytów konsolidacyjnych nie jest nie tylko w stanie wyliczyć dokładnie rat, jak i całkowitego kosztu kredytu. A ten ostatni czynnik jest najważniejszy, jeżeli chodzi o cenę zobowiązania.

Każdy kalkulator kredytowy, konsolidacyjny czy gotówkowy, na stronie kredytowej czy na stronie banku, zawsze musi być traktowany jako dodatkowa informacja o kredycie z wyliczeniami szacunkowymi, najczęściej opartymi na przykładzie reprezentatywnym.

Jeżeli w ten sposób podejdziemy do wyliczeń, to być może nie rozczarują nas, aż tak bardzo warunki zaproponowane przez bank.

Zdecydowanie lepszą możliwością jest skontaktowanie się z wybranymi bankami w celu zapoznania się z ofertami i ich porównania.

Zwróć uwagę na:

  • Całkowity koszt kredytu. Dowie się, ile kosztuje kredyt, dzięki zsumowaniu wszystkich kosztów. Dysponując kosztem całkowitym z jednego banku, możesz go porównać z kosztami takiego samego finansowania w innym banku i w ten sposób wybrać tańszy kredyt konsolidacyjny.
  • Miesięczna rata. Musi być koniecznie dopasowana do możliwości finansowych. I to zarówno obecnych, jak i w czasie spłaty zobowiązania. Im dłużej spłacasz zobowiązanie, tym rata będzie mniejsza, ale...
  • Okres kredytowania ma wpływ na wysokość raty. Im dłużej będzie regulował zobowiązanie kredytowe, to rata będzie mniejsza, ale jednocześnie wzrośnie koszt odsetkowy. A to oznacza wzrost kosztu całkowitego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz