środa, 27 kwietnia 2022

Jakie kredyty można skonsolidować w ramach kredytu konsolidacyjnego?

Do konsolidacji kredytowej można włączyć wiele różnych zobowiązań kredytowych. Przy czym jednak należy wziąć pod uwagę, że to banki decydują ostatecznie o tym, co podlega konsolidacji:

  • Kredyty hipoteczne,
  • Kredyty gotówkowe,
  • Kredyty odnawialne,
  • Kredyty ratalne,
  • Kredyty samochodowe,
  • Limity na koncie,
  • Karty kredytowe.

Oczywistym jest, że zanim wybierzesz bank, w którym zdecydujesz się na skonsolidowane kredytów, dokładnie zapoznaj się z warunkami kredytowania, aby dowiedzieć się, ile zapłacisz za kredyt konsolidacyjny.

Jak złożyć wniosek o kredyt konsolidacyjny?

Nie jest to skomplikowane, zwłaszcza w przypadku kredytów konsolidacyjnych gotówkowych. Są jeszcze kredyty konsolidacyjne hipoteczne, zabezpieczone na hipotece nieruchomości, ale nimi w tym artykule zajmować się nie będziemy.

Jeżeli składałeś, a z dużym prawdopodobieństwem tak jest, jeżeli zastanawiasz się nad kredytem konsolidacyjnym, wniosek o kredyt gotówkowy, to nie będziesz miał problemu z wnioskiem o kredyt konsolidacyjny. Jest w zasadzie taki sam, a różni się tylko tym, że musisz wyszczególnić produkty, które zamierzasz skonsolidować.

Tym się nie powinieneś martwić, bo w pomoże go tobie wypełnić pracownik banku (jeżeli takie trudności się pojawią).

Wniosek złożysz w wybranej placówce banku lub przez internet, jeżeli jest to kredyt oferowany online. Z dużym prawdopodobieństwem, dopełnienie formalności przy wniosku online nastąpi telefonicznie. Pracownik banku skontaktuje się z tobą telefonicznie.

Składając wniosek kredytowy musisz przygotować niezbędną dokumentację czy np. zaświadczenie o zarobkach. Decyzja kredytowa jest podejmowana na podstawie oceny zdolności i wiarygodności kredytowej.

Na co zwrócić uwagę, biorąc kredyt konsolidacyjny?

Zapoznanie się z propozycjami kredytów konsolidacyjnych jest najprostsze, a możesz to zrobić poniżej, mając do dyspozycji listę banków i propozycji kredytowych. Pamiętaj! Najkorzystniejszy kredyt konsolidacyjny to taki, który spełnia TWOKE oczekiwania.

Przy porównywaniu już przygotowanych ofert kredytowych, zwróć uwagę w szczególności na koszt całkowity zobowiązania. Jest to cena kredytu konsolidacyjnego, na który wpływa m.in.:

  • oprocentowanie,
  • prowizja banku,
  • opłaty dodatkowe np. ubezpieczenie kredytu.

Oczywiście, że im mniejszy jest koszt całkowity, to i kredyt będzie tańszy. Warto zatem porównać co najmniej dwie oferty kredytowe, aby wybrać korzystniej.

Nie zapominaj, że mniejszą ratę kredytową w konsolidacji otrzymujesz dzięki wydłużeniu czasu spłaty kredytu. Zatem im mniejsze jest oprocentowanie nominalne w skali roku, tym mniejsza jest podstawa do obliczania odsetek. Ich wysokość również zależy od wysokości kredytu oraz czasu kredytowania – im oba elementy są większe, tym koszt odsetkowy będzie również większy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz