środa, 6 lutego 2019

Jaki bank kredyt konsolidacyjny?

Jaki bank kredyt konsolidacyjny wybrać? A na czym, w największym skrócie polega konsolidacja kredytów? Jest to po prostu zastąpienie kilku zobowiązań bankowych (kredyty i pożyczki) jednym nowym kredytem.

jaki bank kredyt konsolidacyjny

Jeżeli zastanawiasz się czy można ograniczyć liczbę posiadanych zobowiązań kredytowych spłacanych w bankach do niezbędnego minimum, to należałoby wziąć pod uwagę konsolidację kredytów.

Kredyt konsolidacyjny jest kierowany głównie do tych kredytobiorców, którzy spłacają różne kredyty w bankach. Najczęściej konsolidacja dotyczy kredytów i pożyczek gotówkowych, ale mogą to być kredyty ratalne, samochodowe, mieszkaniowe, a nawet i limity w ROR-ach i na kartach kredytowych.


Kredyt gotówkowy na 8 lat – jaka może być rata kredytowa? W jakim banku możliwe jest uzyskanie tak długiego finansowania?


O konsolidacji mówi się potocznie, że pozwala "połączyć" wybrane zobowiązania w jeden kredyt. W praktyce bank udziela Tobie kredytu i spłaca kredyty, które widnieją we wniosku kredytowym. Dodatkowo można tak wydłużyć okres kredytowania, aby nowa rata była niższa od tych konsolidowanych.

Najlepszy bank na konsolidację kredytów

Nie ma oczywiście jednej wskazówki uniwersalnej dla wszystkich, które pozwala wybrać najtańszy i najlepszy kredyt. Ostateczna oferta kredytowa zależy od wielu czynników:

  • oceny kredytowej, w której brana jest pod uwagę wiarygodność i zdolność kredytowa,
  • produktów, które zamierzasz spłacić,
  • łącznej kwoty konsolidowanych zobowiązań i czasu spłaty,
  • wyboru rat - malejące lub stałe,
  • daty wypłaty kredytu,
  • daty płatności pierwszej raty.

W jednym banku możesz skonsolidować zobowiązania już od 1000 zł, a w innym minimalna kwota to 30 tys. zł. Oprocentowanie nominalne w promocji może być obniżone, ale również od określonego limitu. Przeważnie nie ma konieczności zakładanie konta bankowego, ubezpieczenie jest dobrowolne (ale bank może je zaproponować) i dostępne są, podobnie jak kredyty gotówkowe, przez internet.

A jak wygląda sytuacja, jeżeli zależy Tobie na tym, aby to był "w miarę" tani kredyt? To zwracaj uwagę na jego całkowity koszt, ale i na poszczególne parametry, które zawsze warto spróbować negocjować.

Sprawdź całkowity koszt kredytu, nie tylko pojedyncze elementy

Dlaczego należy sprawdzić całkowity koszt? Bo to tylko daje pogląd na to, czy kredyt jest tańszy w stosunku do podobnej oferty w innym banku. Na koszt całkowity składa się nie tylko odsetki, ale i prowizja i wszystkie inne koszty związane z kredytem.

Koszt całkowity jest wyrażony w złotówkach (jeżeli jest to kredyt w PLN) oraz w postaci wskaźnika RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania) - procentowo w skali roku.

O wysokości zapłaconych odsetek decyduje oprocentowania nominalne, ale również wysokość kredytu, długość okresu kredytowania oraz rodzaj rat (równe lub malejące).

  • Im mniejsze jest oprocentowanie, mniejsza kwota kredytu i krótszy okres spłaty zobowiązania, tym mniejsza będzie całkowita kwota odsetek.

Wysokość raty musi zostać ustalona w taki sposób, aby nie obciążała zbyt mocno Twojego domowego budżetu. Niemniej jednak, niezależnie od jej wysokości, i tak będzie to spory wydatek, który musi być dopasowany do Twojej obecnej, jak i przyszłej sytuacji materialnej. Rata kredytowa nie powinna być zbyt wysoka, jak i zbyt niska (zwiększa się koszt kredytu). Analizując ofertę kredytową sprawdź różne warianty spłaty, które mogły by być do zaakceptowania przy Twoich możliwościach finansowych.

Prowizja kredytowa jest najczęściej naliczana jako pewien procent (może wynieść zero, ale i kilkanaście procent) od wysokości kredytu. Im krótszy jest okres kredytowania, tym większe ma znacznie w całkowitym koszcie kredytu.


Najlepsza wyszukiwarka kredyt pożyczka gotówkowa Przegląd kredytów i pożyczek gotówkowych z wyszukiwarką.


Ubezpieczenie kredytu zawsze zwiększa koszt kredytu (przy niezmienionych innych parametrach kredytu) i jego wykupienie może być konieczne w przypadku kredytowania na dużą kwotę i dłuższy czas spłaty.

Ostateczne warunki kredytowania zawsze zależą od oceny zdolności i wiarygodność kredytowej. Pozytywna ocena, to oczywiście pozytywnie rozpatrzony wniosek kredytowy, ale również im będzie ona lepsza, tym korzystniejsza końcowa oferta.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz